پنجره ای رو به خانه پدری چهار شنبه ۲۱ فروردین

این برنامه از پنجره ای رو به خانه پدری را با شعری از دفتر اشعار دکتر علیرضا نوری زاده آغاز می نماییم. سپس همراه با شما خوبان به گفتگو با آقای محمد رضا شاهید خواهیم نشست و با ایشان در ارتباط با انتخابات اسرائیل و دیگر مسائل مهم روز به تبادل نظر خواهیم نشست.

دکتر نوری زاده :خوب شاهید جان چه برایمان آوردی ؟؟

محمد رضا شاهید: به ترتیب برایتان میگویم از هفته آینده در برنامه نامها و یادها یک جوانی بنام شروین تقوی که مدتی با ناسا کار میکرده است و یک میلیونیوم ثانیه را محاسبه کرد شاید شما بگویید که این چه اثری دارد ؟ اثرش اینست که در پانزده سال آینده اگر این محاسبه نمیشد در طول این دوازده تا پانزده سال جی پی اس های هواپیماها و کشتی ها دچار مشکل میشد و همه با هم تصادف میکردند پنج برنامه با ایشان درست کرده ام اطلاعاتی که از موشکهای میانبرد و دور برد و برنامه هسته ای دارد شما فکر میکنید این آدم چهارصدو بیست سالش است نه چهل و دو سالش!!!
قسمت دوم نام ها و یاد ها گفتگویی دارم با نوه خانم مرضیه دختر هنگامه ،جانان ایشان هم قرار شده است بدون سانسور از هر چه میخواهد بگوید
اماروز دوشنبه من در انستیتویی که در ارتباط با فوتبال و جهان عرب هست کشور های عربی در آن شرکت دارند دعوت شده بودم و مصاحبه ای انجام داده ام و روز شنبه در زیر آسمان پاریس سئوال من را می شنوید و تعجب نکنید!!!
چندین برنامه خوب را در دست تهیه و مونتاژ دارم این برنامه فوتبال رو همین شنبه در زیر آسمان پاریس پخش خواهیم کرد .
همینطور در ارتباط با سالگرد چهلمین سال اعدام افسرانی مانند آقای پاکروان یک شبی برگزار میشود که من در آنجا خواهم رفت و فیلمی تهیه خواهم کرد.

دکتر نوری زاده : این شاهید همیشه زحمت میکشد واین نبوده که آخر ماه بیاید و بگوید پول بده او صفحه هایش زیر بقلش بوده و می دویده و من هم همینطور خدارا شکر که سر بلند هستیم و کارمان را دوست داریم
اولا بیا این داستان انتخابات اسراییل که ایندفعه خیلی جالب است را که حتی نتانیاهو ترسیده که نکنه انتخاب نشود و با توجه به صحبت های پرزیدنت ترامپ در مورد جولان، رویش دارد زیاد میشودو غزه و لبنان را هم میخواهد عقلایی در اسراییل هستند که میگویند باید طرح دو کشور اجرا بشود و باید با هم کنار بیایند نمیشود زمین دیگران را بگیری و اعتنایی نکنی!!! دیدگاه فرانسه چیست؟؟؟

محمد رضا شاهید: فرانسه که همیشه گفته دو سرزمین دو کشور رسمی ولی جمهوری اسلامی مخرب است ،برای اینکه فردا اگر یک کشور مستقل شد و ارتش را دعوت کرد بعنوان رزمایش اسراییل حق ندارد حرفی بزند جولان را هم جمهوری اسلامی باعث شد چون نتانیاهو اعلام کرد که این زمینها استراتژیک هستند و اگر آنجا یک توپی بگذارند راحت اسراییل را هدف میگیرد

دکتر نوری زاده : یکی از دلایل برد نتانیاهو سیاست های جمهوری اسلامی است ولی خود فرانسوی ها از سال ۶۷ یک سیاست عادلانه داشته و معتدل بوده است ،اما من راجع به ایران میخواهم بدانم این ماجرای ترامپ و تروریست قلمداد کردن سپاه پاسداران بازتابش در فرانسه چه بوده است ؟؟

محمد رضا شاهید:خیلی خوب ، بهر حال فرانسه از ابتدا حتی دیدید که در مورد برجام چه رفتاری داشت سخنگویش دیروز گفت ما قبل از آقای ترامپ در سال ۲۰۱۰ سپاه پاسداران را در لیست قرار دادیم و افراد مرتبط یعنی اگر شما هم به سپاه تلفن کنید شما هم مورد ظن هستید. ولی در عین حال وقتی سیل اتفاق افتاد ۱۴ تن مواد فرستادند و ۱۴ پمپ فشار قوی که در مناطقی که آب گیر کرده این پمپها این آبها را میکشند و به جاهای دور میفرستند و هر بار در مورد مسائل موشکی ابراز نظر موجه کرده است .

دکتر نوری زاده : راجع به پرواز هواپیماهای ایرانی به فرانسه آیا فقط فکر میکنید بخاطر این بود که اینها اسلحه میبردند ؟؟

محمد رضا شاهید: اینها میتوانند با هواپیماهای ایران ایر هم بکنند یک مجموعه است اینها رفتند یک تعداد هواپیمای دسته دوم گرانتر از نو خریدند بخاطر تحریمها، و صدو ده مسافر سوار میکنند و صدو ده پلیس باید اینها را دانه دانه بگردد!! گفت به دردسرش نمی ارزد!!!

دکتر نوری زاده: هواپیمایی ماهان با خدمه بسیار شیک وقیمت ارزانتر شروع به کار کرد ولی متاسفانه الوده اش کردند و به حمل مهمات و اسلحه به سوریه واداشتندش و همین باعث ممنوعیت پروازش به فرانسه شد و تحریم گردید.

محمد رضا شاهید: چند روز پیش جلیقه زرد ها به دفتر ایران ایر در پاریس حمله کردند و شیشه هایش را شکستند و اینکه خواهران ایرانی در جلو سفارت فرانسه داشتند برای حمایت از جلیقه زرد ها شعار میدادند .

با ما باشید و برنامه پنجره ای رو به خانه پدری را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید، منتظر شنیدن نظرات شما پیرامون این برنامه هستیم.

یوتیوب دانلود فایل صوتی فایل صوتی کم حجم گوگل درایو