دستور ترامپ در توقف پرواز بویینگ 737 مکس

به گزارش شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان، در پی سوانح مرگبار اخیر هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس، اداره فدرال هوانوردی آمریکا در پی بررسی اطلاعات و شواهد جدیدی که از محل سقوط هوایپما در اتیوپی جمع آوری و تحلیل شده، این تصمیم را اتخاذ کرده است.
بنا به گفته این آژانس، شواهد و اطلاعات مورد نظر از طریق تصاویر ماهواره ای از محل سقوط هواپیما به دست آمده است. این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که پرواز این مدل بوئینگ متوقف می شود.دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا شخصا دستور توقف پرواز این هواپیما‌ها را صادر کرد. در این میان گفته شده است که در ماههای گذشته دو خلبان امریکایی گزارشهایی در مورد اختلال سیستم ناوبری هواپیما ارائه کرده بودند . پیش از این چندین کشور پرواز این هواپیما‌ها را متوقف کرده بودند. این دومین بار طی 3 سال گذشته است که آمریکا پرواز یک هواپیمای بوئینگ را متوقف می کند. این کشور در سال 2013 نیز پرواز مدل 787 را مشکل فنی در باتری های آن متوقف کرد.
روز یکشنبه سقوط هواپیمای بوئینگ 737 مکس در اتیوپی موجب کشته شدن تمام 157 سرنشین آن شد. اتیوپی اعلام کرده که هنوز علت سقوط این هواپیما مشخص نیست. پنج ماه پیش نیز سقوط یک فروند دیگر از همین هواپیما در اندونزی 189 کشته برجای گذاشت.در پی سقوط هواپیما در روز یکشنبه سهام بوئینگ نیز که بزرگ ترین سازنده هواپیما در دنیاست، سقوط کرد.