تمرکز جان بولتون از ایران به سمت به ونزویلا

به گزارش خبرگزاری رویترزبا تحلیل تویتهای جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا در مورد ونزوئلا، گفته است که به نظر می‌رسد جان بولتون که پیش از این فقط بر ایران متمرکز بود، اکنون هدف تازه‌ای پیدا کرده است.
بنا بر این گزارش، پیش از این دفتر کار بولتون پر بود از قاب عکس‌هایی در مورد بر هم زدن توافق هسته‌ای ایران. اما اکنون قاب عکس تازه‌ای در این اتاق نصب شده که بولتون را در حالی نشان می‌دهد که نیکلاس مادورو رئیس‌جمهور ونزوئلا را به زندان انداخته است.
رویترز می افزاید این نشانه‌ای است از اینکه تمرکز بولتون روی هدف تازه‌ای قفل کرده است. آن هدف، وادار کردن مادورو به ترک ونزوئلاست.
بولتون از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون بیش از ۱۳۰ بار علیه دولت ونزوئلا توییت کرده، که این به اندازه سه چهارم تمام توییت‌های وی در این مدت و یک سوم کل توییت‌هایی است که او از زمان پیوستن به دولت کنونی آمریکا، منتشر کرده است.
او یک ماه پیش در توییتی که بازتاب گسترده‌ای داشت، نوشت برای نیکلاس مادورو و مشاوران ارشد او بازنشستگی طولانی و آرامی را آرزو می‌کنم و امیدوارم در یک ساحل زیبا جایی دور از ونزوئلا، زندگی کند. آن‌ها باید از فرصت عفو عمومی که رئیس‌جمهور خوان گوایدو اعلام کرده استفاده کنند و راه بیافتند. هرچه زودتر، بهتر.
وی همچنین یک روز بعد مادورو را تهدید کرد که اگر خودش از قدرت کنار نرود، عاقبت از زندان گوانتانامو سر در می‌آورد.
لازم به ذکر است که کاخ سفید از یک ماه پیش با به رسمیت شناختن خوان گوایدو رئیس شورای ملی ونزوئلا به عنوان رئیس‌جمهور این کشور، تلاش کرده تا مادورو را ، برکنار کند کنار بزند. اما تاکنون ارتش به مادورو وفادار بوده و وی همچنان در قدرت است.