001-818-900-9945 contact@iranefardalive.com
انقلاب مخملین پهلوی ها دکتر منوچهر فرح بخش

فرمانده سپاه والگوبرداری جلیقه زردهای فرانسه از ایران

سردار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، روز چهارشنبه در شهرستان رودان یکی از شهرستان‌های استان هرمزگان در جنوب ایران، جنبش جلیقه زردها در فرانسه را انقلاب نامید و اظهار داشت این انقلاب متاثر و برگرفته از انقلاب اسلامی است، و گفت آنها خودشان گفته‌اند اثر انقلاب اسلامی و راه مقاومت از طریق این انقلاب در قلب اروپا مشاهده می‌شود. وی خاطرنشان کرد انقلاب اسلامی نظام استکبار را به نابودی خواهد ‌کشاند. جعفری همچنین بار دیگر جنبش سال ۸۸ را فتنه خواند و آن را یک جنگ امنیتی دانست که آمریکایی‌ها در آن سرمایه‌گذاری زیادی کرده بودند تا کشور را از داخل به نابودی بکشانند.
جعفری شکست دشمنان در سوریه و عراق را نیز یکی از دستاوردهای دفاع مقدس در ایران دانست و گفت آنها با الگوبرداری از ایران توانستند دشمنان خود را نابود کنند. وی همچنین مدعی شد امریکا در منطقه شکست بزرگی خورده و نتوانسته خواسته‌های خود را عملیاتی کند.
اظهارات جعفری در خصوص تاثیرپذیری جنبش جلیقه زردها از انقلاب اسلامی در حالی عنوان می‌شود که کشور فرانسه به کشور جنبش‌های اجتماعی معروف است و از زمان وقوع انقلاب فرانسه در سه قرن پیش در این کشور،‌فرانسه همواره محمل اصلی جنبش های اصلی و هدایتگر در سطح جهانی بوده است. ضمن اینکه چه جنبش جلیقه زردها که اروپا را فراگرفته است و چه جنبش وال استریت که مردم را در ایالات متحده و اروپا ماه‌های متوالی به خیابان‌ها کشاند، از شمار جنبش‌های چپ هستند که در مقابله و رویارویی با نظام سرمایه‌داری و نئولیبرالیسم شکل گرفته‌اند و ارتباطی با ارزشهای نظام جمهوری اسلامی ندارد
علاوه براین نه تنها در حال حاضر دشمنان در عراق و سوریه شکست نخورده‌اند، بلکه موفقیت نسبی هم که در شکست داعش در عراق و سوریه به دست آمده، بنا به گفته خود مقام‌های جمهوری اسلامی تحت تاثیر حضور مستقیم ایران و نیروی نظامی ایران و روسیه در منطقه و این دو کشور بوده است، نه اینکه بنا به گفته سردار جعفری آنها تحت تاثیر الگوبرداری از ایران به این موفقیت‌ها رسیده باشند.