001-818-900-9945 contact@iranefardalive.com
انقلاب مخملین پهلوی ها دکتر منوچهر فرح بخش

پنجره ای رو به خانه پدری پنجشنبه ۱۲ مهر

این شماره از برنامه را با شعری از دفتر اشعار دکتر علیرضا نوری زاده آغاز می کنیم . در ابتدا اشاره ای به انتخاب آقای برهم صالح بعنوان رئیس جمهوری عراق خواهیم داشت، برهم صالح برنده شد رفیق عزیز من تکس زدم براش، پاسخ تکسم را داد، امروز بامدادان با او صحبت کردم، میتوانم بگویم به اندازه مردم کشورت من هم خوشحالم ،و قاسم سلیمانی و دسیسه خامنه ای کاربرد نداشت، آمده بودند حسین فواد رییس دفتر بارزانی مردی آرام را علم بکنند، هیرو خان همسر مام جلال هم آمده بود علیه تو که فرزند مام جلالی رو در رویت ایستاده بود، یک بار دیگر آقای بارزانی اشتباه کرد یک اشتباه و خطای بزرگش نیمی از کردستان را از دست داد، و باید با تمام قوا از برهم صالح حمایت میکرد. در تمام این سالهای بی مهری در سلیمانیه دانشگاه آمریکایی درست کرد مثل اون دانشگاه آمریکایی که ما در ایران داشتیم و بعد مهدوی کنی آن را بلعید و گفت من یک عراقی کردم، نه یک کرد عراقی.

و سپس طبق روال هر هفته به گفتگو با میهمان عزیز برنامه جناب آقای دکترمحسن سازگارا خواهیم نشست و به بررسی و تحلیل مسائل مهم ایران و منطقه خواهیم نشست و به تبادل نظر خواهیم پرداخت.
دکتر سازگارا : آقای برهم صالح چه کسی را نخست وزیر میکند ؟

دکتر نوری زاده: ایشون خواستار این شد که عادل عبدالمهدی کابینه را تشکیل بدهد، او مرد بسیار جالبی است وقتی جوان بود در دانشگاه بغداد بعثی شد، مثل دکتر ایاد علاوی جوان بودند و سوسیالیسم و اندیشه پان عربیسم ،بعثی شدند بعد ایشان به فرانسه آمد یکی از معدود افرادی است که فرانسه را خوب میداند و مارکسیست شد و بعد با این آقای محسن خاتمی مائو ئیست شدند ، بعد در این سفر ها به آقای حکیم برخورد و سر سپرده حکیم شد ولی بسیار آدم روشنی است.
خوب حیدر عبادی که حقش بود،چون گفت ملتزم به رعایت تحریم هاست ، عملا کنار گذاشته شد، کابینه تکنوکرات خواهد بود ، قاسم سلیمانی از یکشنبه بعد از ظهر در خانه ایرج مسجدی نشسته بود و دانه دانه احضار میکرد شخصیت های عراقی رو. بارزانی هم خیلی عصبانی بود.
دکتر سازگارا : فکر میکنید پشتیبانی جناح صدر را خواهد داشت چون من میدانم ایشان با آقای بوش روابط خوبی داشت قاعدتا با ترامپ هم روابط خوبی دارد

دکتر نوری زاده : نماینده آقای ترامپ با او ملاقات کرد و آقای عبدالمهدی مورد حمایت مقتدا صدر و عمار حکیم و سنی هاست ولی با جمهوری اسلامی هم روابط عادی دارد، و با قاسم سلیمانی ملاقات کرده ، ببینید برای جمهوری اسلامی از این جهت این انتخابات اهمیت داشت و نه فقط اینکه آدم خودشان را بگذارند مهم نبود این بود که در تحریمها عراق میتواند یک تنفس گاه باشد ، و اگر یادتان باشد عبادی گفت من ملتزم خواهم بود .عادل عبدالمهدی هم ملتزم خواهد بود این برای جمهوری اسلامی خیلی نگران کننده هست

دکتر سازگارا : در واشنگتن الان همه زور این آقای برایان هوک مدیر ستاد هماهنگی علیه ایران هوش و هواسشان به ۴ نوامبر و بستن نفت ایران به صفر، که نمیتوانند برسانند، ولی ببندند ، روسیه ظاهرا پشت پرده توافق کرده که ۳۵۰ هزار بشکه در روز از ایران بگیرد و در پالایشگاههایش تصویه و مصرف داخلی بکند و بجایش از نفتی که میفروشد ۳۵۰ هزار بشکه به ایران بدهد درست کاری که در زمان تحریم های صدام حسین از سوی سازمان ملل برای عراق میکرد و نفت عراق را در ایران مصرف میکردند و از نفتی که ایران میفروخت جایگزین به عراق میدادند ، تنفس گاه دوم همین عراق است ، مگر دولتی باشد که با آمریکا هماهنگ شود،

دکتر نوری زاده : اینور در خاورمیانه حرفهایی شنیده میشود و خط و نشون میکشند و میگویند ما موشک زدیم به داعش تا آمریکا حساب خودش را بکند خنده ات نمی گیرد این حرفهایی که سپاهیان مثل محسن رضایی می زنند، خجالت آور است که این حرفها را می زنند.

دکتر سازگارا: البته عکسی منتشر کرده بودند از یک محلی که میگویند محل اثابت موشک به داعش بوده است و امروزه به هیچ عکس و گزارشی اعتماد نیست در همین بحران ارزی عکس یک پیرمردی راچاپ کرده بودند که این خانه اش را فروخته بوده و دلار خریده حالا که دلار پایین آمده توی کوچه نشسته است اصلا عکس مال یونان بود یا عکس معروف سربازان اسرائیل که پوستر کردند و برای سالگرد جنگ در شیراز به دیوار زدند. حتی به فیلمها هم اطمینانی نیست، اما راجع به این فرمایشات سرداران سپاه خاطرات تلخ دوران جنگ ایران و عراق را زنده میکنند بعد از فتح خرمشهر همه میگفتند خوب دشمن را بیرون راندیم حالا بیاییم و صلح کنیم، اما همین خالی بندی های سپاه باعث ادامه جنگ شد. و مقصر اصلی خمینی و شخص هاشمی رفسنجانی است و حرفهای همین ها را به خمینی زد و او را راضی نمود. و شش سال جنگ را بر ما تحمیل نمود و هزاران نفر کشته شدند. الان من این حرفهای مملکت به باد ده را از این سرداران سپاه دارم میبینم . سپاهی های مخلص را کنار گذاشته اند و اینها فقط به فکر جیبشان هستند.

دکتر نوریزاده : امروز تولد عمران صلاحی نازنین شاعر شاعر رفیق من، و همینطور شصتمین سالگرد تاسیس تلویزیون است ، آقای روحانی در سازمان ملل خیلی باد به غبغب انداخته بود که ما ترامپ را در انزوا قرار دادیم دنیا برای ما کف زد اروپایی ها رو ببینید با ما هستند و فرانسه موضعی که گرفت عملا همراه با آمریکا هم در ارتباط با موشکها و موشکهای بالیستیکی قرار گرفت………….
با ما باشید و برنامه پنجره ای رو به خانه پدری را با دوستان و خویشاوندان خود به اشتراک بگذارید. منتظر شنیدن نظرات شما پیرامون این برنامه هستیم.

یوتیوب دانلود فایل صوتی فایل صوتی کم حجم گوگل درایو