حسن روحانی : همواره بین ایران و امارات به لحاظ فرهنگی و اقتصادی روابط بسیار نزدیکی بوده است

حسن روحانی، در دیدار وزیر امور خارجه امارات عربی متحده، پیشرفت امارات را پیشرفت جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: همواره بین ایران و امارات به لحاظ فرهنگی و اقتصادی روابط بسیار نزدیکی بوده است.

آقای روحانی، با بیان اینکه توسعه روابط در همه زمینه ها با کشورهای منطقه، بویژه با امارات در دستور کار دولت تدبیر و امید است، گفت: با توجه به تحولات اخیر، فرصت خیلی خوبی برای توسعه روابط سیاسی و همکاری های اقتصادی میان ایران و امارات ایجاد شده و ان‌شاء‌الله، تهران و ابوظبی از این فرصت جدید بهترین استفاده را بعمل خواهند آورد.
رییس‌جمهور با اشاره به برخی تحولات دو دهه اخیر در منطقه گفت: جمهوری اسلامی ایران خواهان منطقه‌ای با ثبات و رو به رشد و توسعه است و باید با وحدت، اتحاد و یکپارچگی به این سمت حرکت کرده و همکاری های اقتصادی را توسعه داد.
در این دیدار شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجه امارات عربی متحده با ابراز خرسندی از پیروزی دکتر روحانی در انتخابات اخیر و تبریک صمیمانه بخاطر توافق هسته‌ای ایران با گروه ۱+۵، گفت: توافق ژنو فضای تنفسی جدیدی را برای منطقه پدید آورده است و این شرایط ویژه، فقط مختص ایران و کشورهای طرف مذاکره کننده نیست، بلکه تمام کشورهای منطقه نیز در آن سهیم هستند.
شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان با بیان اینکه ما به رابطه دوستی بین دو ملت افتخار می‌کنیم، گفت: دولت امارات خواستار تشکیل کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور به توصیه رئیس دولت امارات است و در این زمینه آمادگی دارد، روابط خود را در تمام زمینه‌ها بویژه همکاری ها در بخش خصوصی با ایران توسعه دهد.