دانشگاه امام صادق، پولسازی به جای تولید علم

دانشگاه امام صادق که خانواده مهدوی باقری کنی با مصادره ان را با خباثت از دست خانواده لاجوردی که با سرمایه گذاری قصد داشتند مدیران صنعتی و مدرن برای کشور تحت نظر دانشگاه هاروارد به در اوردند در طول چهل سال گذشته انجا را پوششی برای قلک خانواده مهدوی باقری کنی در اورده اند. و بجای علم سازی، به پولسازی روی آورده اند. این مجموعه همچنین چندین پاساژ تجاری را نیز مال خود کرده اند . خامنه ای سعی کرد بعد از مرگ مهدودی کنی انرا به تصرف خود دربیاورد ولی فعلا منصزف شده اند. فارغ التحصیلان این دانشگاه در دوره احمدی نژاد و رییسی بیشترین وزرا و مدیران کشور را به خود اختصاص داده ا ند. و اکنون در اسناد هک شده از این دانشگاه هم این امر مورد توجه قرار گرفته است.
در اسناد محرمانه‌ای که توسط گروه بلک‌ریوارد منتشر شده است، به موضوع ضرورت رسیدگی به فعالیت‌های درآمدزای موسوم به جامعه‌الامام الصادق پرداخته شده و آمده است عمده فعالیت‌های موسسه در پروژه‌های ساختمان غفاری، ساختمان سعدی، زمین فردوسی، استخراج رمزارز، مشارکت اقتصادی به منظور سودآوری در شرکت‌ها بوده است. در این نامه تصریح شده است که رفع مشکلات مربوط به مزرعه استخراج رمزارز با اخذ جواز تاسیس از سازمان صمت خراسان رضوی در سال ۱۳۹۹ امکان‌پذیر شده است. همچنین در اسناد منتشره نامه‌ای محرمانه به امضاء علی رضائیان، عضو هیات امنای دانشگاه امام صادق و رییس بازرسان این دانشگاه، خطاب به صادق آملی لاریجانی، رییس هیات امنای دانشگاه، به چشم میخورد که درباره سکه‌ها و مدال‌های، از جمله دارایی‌های متعلق به این نهاد فرهنگی در دوران پیش از انقلاب ۵۷، سخن رانده شده است .در این بخش از نامه، با توجه به بررسی اسناد و نامه‌های بانک مرکزی در فاصله سال‌های ۱۳۵۷ تا ۱۳۹۰آمده است: به نظر می‌رسد تعداد و مختصات دقیق سکه‌ها و مدال‌ها به صورت دقیق و روشن معلوم نبوده است و احتمال می‌رود که دارایی‌های مختلف دیگری اعم از سکه، مدال طلا و دارایی ثابت هم وجود داشته باشد که نیازمند بررسی و شناسایی است. در این نامه تعداد ۲۶۷۹ سکه و مدال نیز اشاره شده که در سالهای قبل به امانت در بانک مرکزی سپرده شده است.
بر اساس این سند افشاشده، بانک مرکزی اعلام آمادگی کرده بود تا معادل وزن طلای موصوف، مبلغی معادل حدود ۱۵ هزار و ۸۹۹ سکه بهار آزادی به این موسسه بپردازد. این ثروت باد آورده که محصول یکی از موفقترین خانواده کارافرین کشور بوده است را حکومت و روحانیون حکومتی به خصوص خانواده مهدوی کنی و علم الهدی بالا کشیدند و هنوز نتوانسته اند یک چهره برجسته علمی به کشور اضافه کنند ولی میلیاردها تومان بودجه مالی و اقتصادی دریافت کرده اند.