تهدیدهای توخالی و تکراری فرمانده سپاه پاسداران علیه معترضان

حسین سلامی، فرماندۀ سپاه پاسداران، که از مدیریت بحران کنونی ناتوان مانده است در پایان هفتۀ بسیج ، این نیرو را به عنوان تفسیر حضور ملائکه آسمانی در زمین نامید و گفت که جمهوری اسلامی این روزها با یک فتنۀ عظیم جهانی، با ائتلافی از تمام شیاطین و اشرار عالم روبرو شده و بسیج در مقابل این اشرار ایستاده است.
سلامی که به بیان تهدیدهای بی پایه معروف است طی سخنانی بار دیگر اعتراض‌های جاری کشور را به دشمنان خارجی نسبت داد و خطاب به آنان، یعنی آمریکا، اسرائیل، آلمان، فرانسه، عربستان و متحدان‌شان هشدار داد که نمی‌توانند ایران را از چنگ جمهوری اسلامی بیرون آورند. وی خطاب به معترضان با لحنی وقیحانه گفت شما پر کاه را از پشه نمی‌توانید پس بگیرید، آنوقت می‌خواهید ایران را از ما پس بگیرید؟ وی کشورهای غربی و منطقه را تهدید کرد و گفت هر کسی به امنیت ما دست دراز کند غرق خواهیم کرد و این رجزخوانی نیست..به خودتان رحم کنید. وی طی سخنانی که بیشتر در شبکه های اجتماعی مورد تمسخر قرار گرفته است بار دیگر تهدید کرد : ما در مقابل دشمنان‌مان خطرناکیم و مراقب باشید. این بار دشمن را کامل خواهیم شکست.
این نوع رجز خوانیها که بیشتر ناقوس شکست سیستم است نشان میدهد فرماندهان نظامی دچار هراس بی پایانی شده اند. سلامی قبلا هم بعد از حادثه شاهچراغ به جوانها هشدار داده بود که به خیابانها نیایید و تصورش این بود که عملی خواهد شد اما در عمل نه تنها این امر محقق نشد بلکه بر دامنه اعتصابات و اعتراضات افزوده شد.حکومت اکنون و با تداوم اعتراضات با دستکاه سرکوب هراسانی روبروست که دامنه موجهای انقلاب را نمیتواند محاسبه کند و دایما سعی میکند ان را مورد تحقیر قرار دهد.