ظهور راست افراطی در کابینه اتی نتانیاهو

به گزارش رویترز مذاکرات حزب محافظه‌کار لیکود به رهبری بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل با شرکای ائتلاف انتخاباتی ادامه دارد. و به نظر می رسد دولت آتی راست گراترین دولت در تاریخ اسرائیل باشد. ،به گزارش رویترز نتانیاهو اولین قرارداد ائتلافی خود را با حزب راست افراطی قدرت یهودی به رهبری ایتامار بن‌گویر امضا کرد.، این توافق که شامل یک دولت جدید و نهایی در اسرائیل نمی شود، به بن گویر وزارت پلیس و یک کرسی در کابینه امنیتی می دهد.بن گویر در این بیانیه گفت: ما امشب گام بزرگی به سوی توافقنامه ائتلافی کامل، به سمت تشکیل یک دولت کاملاً راستگرا برداشتیم.
سوابق بن گویر شامل محکومیت در سال 2007 به دلیل تحریک نژادپرستانه علیه اعراب و حمایت از تروریسم و همچنین فعالیت ضد اقلیت‌های جنسی است. بن گویر، شهرک نشین ساکن کرانه باختری رود اردن، که اسرائیل در سال 1967 در جنگ خاورمیانه آن را اشغال کرد، با تشکیل دولت فلسطین مخالف است.
لیکود و متحدان مذهبی و راست افراطی آن پیروزی آشکاری را در انتخابات اول نوامبر اسرائیل رقم زدند و به بی ثباتی سیاسی نزدیک به چهار سال پایان دادند. با این حال، تلاش های او برای تشکیل سریع یک دولت با موانعی روبرو شده است.