تهدید ترکیه در مورد حمله مجدد به مناطق کرد نشین

به گزارش رویترز بعد از حمله سه‌شنبه ٢٢ نوامبر، ارتش ترکیه با واحدهای توپخانه‌ای، به شهر کوبانی در شمال سوریه که تحت نظر اداره نیروهای دموکراتیک کرد سوریه است اکنون رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه می‌گوید چند روزی است که با هواپیما بالای سر تروریست‌ها هستند و هشدار داد که به زودی با تانک و واحدهای توپخانه نیز حمله خواهند کرد. این دومین بار است که در کمتر از یک هفته، ارتش ترکیه به مواضع کردها در عراق و سوریه حمله می‌کند.
همچنین یک پایگاه نظامی در شمال غرب سوریه نیز که به‌گونه مشترک توسط نیروهای کرد و نیروهای آمریکایی استفاده می‌شود، توسط پهپادهای ترکیه مورد هدف قرار داده شد. درپی این حملات، ٣‬ تن از نیروهای این گروه تاکنون کشته شده‌اند. ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا اما گفته که در حمله به پایگاه نظامی در شمال غرب سوریه، هیچ آسیبی به نیروهای آمریکایی نرسیده است.
درپی حمله تازه ارتش ترکیه، تاکنون ٥ غیرنظامی از جمله یک کودک کشته شده و ٣‬ تن نیز زخمی شده‌اند. در مجموع در دو حمله اخیر ارتش ترکیه تاکنون کشته شدن ٣‬٧ تن تایید شده است.
ارتش ترکیه موج جدیدی از حملات بر مواضع کردها را پس از انفجاردر استانبول آغاز کرد. هرچند گروه پی‌ک‌ک کردها دست داشتن در این انفجار را رد کرده، اما آنکارا این گروه را مقصر انفجار تروریستی در استانبول می‌داند.