تداوم اعتراضات خیابانی و سرکوب مردم و واکنش آمریکا به نحوه برخورد با زندانیان معترض

در هفته دهم از تظاهرات مردم به طور خستگی ناپذیری به اعتراضات ادامه میدهند. بر اساس گزارش‌ها، روز سه‌شنبه شهرهای تهران، شیراز و زاهدان و کرج و اندیمشک و شهرهای استان کردستان از جمله جوانرود و سقز و سنندج شاهد تظاهرات بودند.
در تهران در بسیاری از محلات مردم چه از ساختمانها وچه در خیابان شعار سر میدادند. جدا از این روز گذشته در اول آذرماه اعتصاب در بخش‌های کارگری نیز جنبه جدیدی به اعتراضات داده بود روز گذشته کارگران پالایشگاه یازدهم مجتمع پارس جنوبی دست از کار کشیدند و اعتصاب کردند. کارگران پتروشیمی مسجد سلیمان نیز اول آذر ماه دست به اعتصاب زده و دلیل اعتصاب خود را سوءمدیریت و حقوق‌های پایین گارگران و حقوق‌های نجومی مدیران اعلام کردند.در تهران نیز اعتصاب رانندگان پایانه باربری اکبرآباد در نسیم‌شهر شکل گرفت همچنین کارکنان شرکت خودروسازی بهمن‌موتور در تهران نیز روز سه‌شنبه اول آذرماه، اعتصاب کردند و دست از کار کشیدند .
پیشتر مرکز همکاری احزاب کردستان ایران در فراخوانی از سازمان‌های سیاسی، فعالان مدنی و همه اقشار مردم در سراسر ایران خواست «در راستای تقویت اتحاد و همدلی و پشتیبانی از مردم مبارز کردستان»، روز پنج‌شنبه سوم آذر ماه اعتصاب عمومی برگزار کنند.
اما بدنبال انتشار گزارش سی ان ان از شکنجه و آزار جنسی معترضان در زندانهای ایران واکنشهای مختلفی بر انگیخته شده است . ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، روز سه‌شنبه در و اکنش به این گزارش ضمن ابراز انزجار شدید آن را محکوم کرد.
او استفاده از خشونت جنسی به عنوان ابزاری برای برای مقابله با شجاعت معترضان ایرانی برای ارعاب آنها و پایان دادن به اعتراضات دانست. ند پرایس افزود به نظر می‌رسد که سران جمهوری اسلامی در تلاش برای سرکوب مخالفان از هیچ اقدام فروگذار نمی‌کند. سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا همچنین بر عزم امریکا برای تداوم پیگیری عاملان سرکوب وحشیانه و خشونت‌آمیز مردم ایران از طریق اقدامات خود و اقدامات چند جانبه، و نیز از طریق سازمان ملل متحد تاکید کرد در این میان حکومت بار دیگر با برجسته کردن خطر تجزیه طلبی روز سه شنبه سپاه پاسداران بار دیگر دفاتر نیروهای کرد ایرانی در کردستان عراق را هدف حملات پهپادی خود قرار داد به گفتۀ تحلیلگران، حکومت ایران با اعزام گستردۀ نیروهای نظامی به کردستان و تمرکز سرکوب در این استان می خواهد وانمود کند که نه با یک انقلاب، بلکه با جنگی جدایی طلبانه در کردستان روبرو است. اکنون مشخص است که دامنه اعتراضات چنان بالا گرفته که حتی خوشبین ترین نیروهای حاکمییت هم معتقدند این اعتراضات همچون سیل مهیبی است که براحتی قابل جمع شدن نیست.