دروغهای معاون هماهنگ‌کننده‌ی سپاه پاسداران درباره‌ی مرگ مهسا امینی

سردار نقدی، معاون هماهنگ‌کننده‌ی سپاه پاسداران که پیش از این گفته بود باید به مماشات در مقابل معترضان خیابانی پایان داد، بار دیگر با اشاره به موضوع کشته شدن مهسا امینی، با بیان این موضوع که ده‌ها شاهد در محلی که مهسا امینی فوت کرده بود، حضور داشتند گفت با وجود گذشت دو ماه، کسی نیامده شهادت بدهد که کسی را زدند. وی همچنین خواستار آن شد که کسانی که ادعا کردند مهسا امینی که در مقر انتظامی فوت کرده و میگویند کشته شده دلیل بیاورند.
وی با دفاع از برخورد با مهسا امینی اظهار داشت که وی را برای هدایت و ارشاد به محل نیروی انتظامی آورده‌اند و با او با نرمش صحبت شده است. نقدی تصریح کرد تمام اتفاقات مهسا امینی مقابل دوربین بود و همه چیز روشن است و هیچ ضرب و شتمی نبوده است.
معاون هماهنگ‌کننده‌ی سپاه در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد در پزشک قانونی هم ده‌ها نفر پزشک انواع آزمایش‌ها را با دقت انجام دادند و با وجودی که خیلی از این افراد هم‌فکرها و هم‌سبک زندگی این خانم بودند. اعلام کردند جای هیچگونه ضربه‌ای در بدن او نبوده است.وی مدعی شد 400پزشک هم گواهی دادند که هیچ گونه دلیلی بر ضربه خوردن یا کشته شدن خانم امینی نبود.
اظهارات نقدی در خصوص گواهی ۴۰۰ پزشک در ین خصوص که دلیلی برای کشته شدن یا ضربه خورد مهسا امینی وجود نداشته، اولین بار است که عنوان می‌شود. وی توضیحی در این خصوص نداد که این ۴۰۰ پزشک آیا مستقیما مهسا امینی را معاینه کرده‌اند یا این بیانیه را شفاهی و از راه دور صادر کرده‌اند.
بسیاری از تحلیلگران، همین شهادت‌های غیرواقعی را یکی از مصادیق خشم و عصبانیت مردم از نحوه‌ی برخورد با موضوعات آزاردهنده می‌دانند و تاکید دارند که تلاش‌های مسئولین و دست‌اندرکاران برای تهیه‌ی شهادت دروغ و به ویژه دستگیری تمامی مطلعین این پرونده و تهدید آنها یکی از مصدیقی است که نشان می‌دهد که پروندّ‌ی مهسا امینی نقاط مشکوک زیادی دارد.
در عین حال ادعای نقدی در این باره که پس چرا افراد درباره‌ی ضربه خوردن امینی شهادت نداده‌اند در حالی عنوان می‌شود که نیروهای انتظامی تمامی افرادی را که در باره‌ی چنین موضوعاتی شهادت دهند یا واقعیت را بیان کنند، تهدید می‌کند و یا آنها را دستگیر می‌کند و کسی درباره‌ی شهادت بر خلاف روایت رسمی جمهوری اسلامی در ایران مصونیتی ندارد، من‌جمله اینکه جمهوری اسلامی حتی خبرنگاران پرونده‌ی مهسا امینی را که خبر کشته شدن وی را منتشر کردند دستگیر کرده و به ارتباط با دولت متخاصم خارجی متهم کرده است.